سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 27 دی 1399
  • 99/09/12 - 10:35
  • 191
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

760 مرکز برای ارتقای خدمات آزمایشگاهی تلاش می‌کنند

760 مرکز آزمایشگاهی با به اشتراک‌گذاری محصولات خود ضمن افزایش کیفیت، سرعت خدمات‌رسانی در این حوزه را بالا بردند.

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پلتفرم به اشتراک گذاری دستگاه ها و ارایه خدمات آزمایشگاهی و حمایت از توسعه کمی و بهبود کیفی خدمات آزمایشگاهی در کشور است. این مجموعه فناورانه ایجاد شد تا مسیری مطمئن برای استفاده از خدمات آزمایشگاهی در کشور باشد.

تیرماه 93 بود که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بنا به ضرورت حل مشکل دسترسی محققان به سرویس‌ها و خدمات آزمایشگاهی اقدام به راه‌اندازی شبکه‌ای از خدمات آزمایشگاهی کرد تا پژوهش‌های فناورانه در کشور سرعت و کیفیت بالاتری داشته باشد.

این مجموعه فناور با گذشت 7 سال از عمر فناورانه خود توانسته بیش از 760 دانشگاه، پژوهشگاه و شرکت خصوصی را پذیرا باشد و امروز با جمعیتی قابل توجه فعالیت می‌کند. کاری که به افزایش کیفیت خدمات آزمایشگاهی و رضایتمندی مردم از این خدمات منجر شده است.

این شبکه علاوه ‌بر مراکز آزمایشگاهی زیرمجموعه سازمان‌های دولتی و وزارتخانه‌های مختلف، مراکز آزمایشگاهی بخش خصوصی را نیز در بر می‌گیرد. بخش‌های آزمایشگاهی وابسته به انواع مؤسسات تحقیقاتی و آموزش عالی اعم از دانشگاه، پژوهشگاه، مرکز تحقیقاتی و مواردی از این دست، می‌توانند در این شبکه عضو شده، فعالیت کنند.

در این شبکه، خدمات آزمایشگاهی در حوزه‌های فنی و مهندسی، مکانیک، مواد و متالورژی، برق و الکترونیک، شیمی، هوا فضا، معدن، محیط‌زیست، کشاورزی و گیاهان دارویی، زیست‌فناوری و پزشکی، داروسازی، سلول‌های بنیادی، مهندسی بافت، علوم شناختی و مغز، صنایع دستی، مواد غذایی و غیره، ارائه می‌شود.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها
  • کد خبر : 71332

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت