جهش تولید
امروز : شنبه ١٤ تير ١٣٩٩

اخبار > نیازها را بشناسیم

صفحه اصلی > یادداشت ها 


چاپ

نیازها را بشناسیم

حسین رستگار*

صنعت زیست‌فناوری یکی از صنایع حیاتی در کشور ایران است. همفکری و هم‌افزایی در این صنعت جزء اساس و بنیان گسترش این حوزه و کسب‌وکارهای مرتبط با آن محسوب می‌شود.

از این رو با توجه به اهمیت صنعت بیوتک و سلامت در ایران و همچنین تعداد استارتاپ ها و نوآوری‌ها در این حوزه، نیاز به بسترسازی برای شبکه‌سازی هرچه بیشتر کسب‌وکارهای نوپا در این زمینه احساس می‌شود.

از زاویه دیگر به علت فاصله صنعت و دانشگاه، کسب و کارهای نوپایی که از دانشگاه به صنعت ورود پیدا می‌کنند. اغلب با توجه به مشکلات و موانع، امکان شناسایی درست نیازهای صنعت را پیدا نمی‌کنند و این موضوع به عنوان یکی از اصلی‌ترین علل شکست کسب‌وکارهای نوپا در این حوزه مطرح است.

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با همین هدف به دنبال برگزاری رویدادهای فناورانه و نوآورانه است تا با این اقدام بتواند با حضور متقاضیان و عرضه‌کنندگان خدمات زیستی زیر یک سقف، شناخت بهتری نسبت به نیازهای فناورانه این حوزه پیدا کند.

این شناخت کمک می‌کند که افراد و بخش‌هایی که توانایی پاسخ به این نیازها را دارند شناسایی شوند و از ظرفیت و توان آن ها برای رفع مشکلات استفاده شود.

* رییس کارگروه سلامت ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت